Zespół Wokalny Minimus powstał w 2010 r. Skoncentrowany na śpiewie a cappella, posiada w swoim repertuarze przede wszystkim muzykę renesansu oraz dzieła XX i XXI wieku, odwołujące się do ducha dawnych epok.

Minimus często bierze udział w projektach związanych z historycznie poinformowanym wykonawstwem muzyki dawnej. Zespół chętnie współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia, ma na swoim koncie kilka prawykonań chóralnych utworów a cappella. Koncertuje na terenie całego kraju, przywiązując wagę zarówno do wysokiego poziomu artystycznego, jak i głęboko przemyślanej dramaturgii koncertów.

W skład zespołu wchodzą śpiewacy związani przez wiele lat z najlepszymi poznańskimi chórami, m.in. z Poznańskimi Słowikami Stefana Stuligrosza, Chórem Musica Viva czy Poznańskim Chórem Kameralnym. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Sławomira Raczyńska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej.

Zespół Wokalny Minimus jest laureatem wielu nagród, m.in. I miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł (2011), Złotego Dyplomu na VI Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Ars Liturgica w Gnieźnie (2014) oraz Nagrody Specjalnej za Kulturę Brzmienia.

W 2014 roku pojawiła się pierwsza płyta zespołu Nie tylko kolędy, zawierająca nowe, przygotowane specjalnie dla zespołu opracowania kolęd oraz utwory związane z okresem Bożego Narodzenia. Zdjęcia Zespołu Wokalnego Minimus na stronie dzięki uprzejmości Bartosza Seiferta (strona główna oraz strona Tenabrae) i Krzysztofa Ratajczaka (strona Zespołu oraz strona aktualności). Pozostałe zdjęcia: materiały własne Zespołu.

team-member

Marta Jodko

sopran

team-member

Maria Mordas

sopran

team-member

Maria Urbanek

sopran

team-member

Teresa Wosicka

sopran

team-member

Agata Góra

alt

team-member

Magdalena Światły

alt

team-member

Sławomira Raczyńska

alt

team-member

Bartosz Adamczewski

tenor

team-member

Marek Raczyński

tenor

team-member

Stanisław Bręczewski

bas

team-member

Adam Łapiński

bas

team-member

Adam Szymański

bas