Waclaw Electroacoustic / Współcześni o Wacławie z Szamotuł to cykl trzech filmów łączących postać Wacława z Szamotuł z muzyką elektroniczną. W ramach filmowych prezentacji zostanie przybliżona sylwetka renesansowego twórcy i jego wybrane dzieła, a co najważniejsze, odbędzie się również premiera nowych utworów elektroakustycznych, inspirowanych twórczością Szamotulczyka.

Autorami współczesnych utworów są młodzi, utytułowani poznańscy kompozytorzy: Konrad Handschuh, Jan Skorupa i Marek Raczyński. Celem projektu jest próba przerzucenia mostu między muzyką polskiego renesansu a współczesnymi rozwiązaniami kompozytorskimi i wizualnymi. Wszystkie kompozycje pojawiające się w filmach wzbogacone są wizualizacjami, stworzonymi przez poznańskich artystów: Paulinę Wyrt i zespół Liquidacje. Bazę dźwiękową wykonań Wacława z Szamotuł, jak i współczesnych kompozycji, stanowić będą nagrania poznańskiego Zespołu Wokalnego Minimus.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Musica Minima. Projekt jest sfinansowany w ramach projektu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.

#kulturawsieci